logo
  • Telefon

    02125750599
  • Email

    info@gunaydinanaokulu.com
  • Adres

    Bağcılar caddesi Vita Sitesi No: 51 Bahçelievler İstanbul
Eğitim Resmi

EĞİTİM GRUPLARIMIZ

Bilim adamlarının insanların zihinsel gelişimleri üzerinde yapmış oldukları araştırmalara göre , 17 yaşına kadar olan zihinsel gelişmenin %70 nin 6  yaşına kadar  , %30’unun ise 4 yaşından 8 yaşına kadar oluştuğu, 18 yaşında kadar gösterilen okul başarılarının %33’ünün 0-6 yaşına kadar aldıkları eğitime bağlı olduğu görülmüştür.

Bizlerde çocukların bu önemli zihinsel  ve sosyal zeka gelişim dönemini destekleyecek öğrenci merkezli ve aktif öğrenmeye dayalı bir eğitim sisteminin uygulamaktayız.Bu sayede çoçuklarımız en önemli 5 Gelişim Alanı olan Psikomotor & Sosyal – Duygusal & Bilişsel & Dil & Öz Bakım alanlarında da eğitim almaktadırlar.

Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatı dışında İngilizce ve Arapça Dil Eğitimi  Hayal ve Drama Atölyesi , Müzik & Ritim & Orff Atölyesi ,Piyano Eğitimi,Okuma Yazma Atölyesi ,Ebru Atölyesi,Seramik & Kil Atölyesi,Mutfak Atölyesi Proje Tabanlı Eğitim, Montesori Club Çalışmaları,Satranç, Yaratıcı& Sıradışı Düşünme ve Problem Çözme Çalışmaları, Akıl ve Zeka Atölyesi,Binicilik ,Buz Pateni etkinlikleri de uygulamaktadır. Uyguladığımız tüm etkinliklerde amacımız kendine güvenen, yeteneklerinin bilincinde, sosyal,paylaşımcı, insana duyarlı, meraklı, farkındalığı yüksek,pratik , çözüm üreten, yaratıcı, yaşadığı dünyayı seven, doğaya ve çevreye karşı duyarlı  saygılı bireyler yetiştirmek.

Yapılan eğitim-öğretim etkinliklerinde, çocuklarımızın hayal gücü ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak, geliştirecek , farklı bakış ve düşünce güçlerini kullanmalarını sağlayacak çalışmalara yer verilmektedir. Her çocuk bizler için bir bireydir. Onlar kendilerinin ilgi istek ve yeteneklerini farkına varmaları için uyguladığımız eğitim programıyla kendilerini keşfetmelerinin keyfini  çıkarıyorlar ve gelişimsel açıdan bir çok yönde becerileri gelişiyor.

Her yaş grubu kendi içerisinde;, düşüncelerini özgürce paylaştıkları , çekinmeden soru sorabildikleri ,tüm duygularını rahat bir şekilde ve uygun yollarla ifade ettikleri yetişkin & arkadaşlarıyla iletişim kurdukları ,paylaştıkları ,onlarla işbirliği yapmayı öğrendikleri, okul içi-dışı uyum içinde özgür ve adaletli (demokratik) bir öğrenme ortamı oluşturulması amaçlanmakta.